Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

Uwaga! To jest strona archiwalna UOKiK. Aktualna strona znajduje się pod adresem: uokik.gov.pl

UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Produkty > Jakość paliw > Wykazy podmiotów

Wykazy podmiotów

Zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw systemem zarządza Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Do zadań Zarządzającego, zgodnie z art. 12 ust. 2 pkt 1 – 3 ww. ustawy należy m.in. prowadzenie wykazów przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania, transportowania oraz magazynowania paliw, stacji paliwowych oraz stacji zakładowych, hurtowni paliw, przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie obrotu paliwami stałymi, sporządzanych w szczególności na podstawie danych z kontroli przeprowadzanych przez Inspekcję Handlową. Ponadto do zadań Prezesa UOKiK należy również prowadzenie wykazu właścicieli i użytkowników wybranych flot sporządzanego na podstawie zgłoszeń właścicieli i użytkowników wybranych flot (art. 9 ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw) oraz rolników wytwarzających biopaliwa ciekłe na własny użytek sporządzanego na podstawie danych udostępnianych przez Agencję Rynku Rolnego.

Zgodnie z art. 12 ust. 4 ww. ustawy wykazy są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Informacje zawarte w prowadzonych przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wykazach są wykorzystywane do realizacji zadań określonych w ustawie o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw.

Wykazy

Do góry