Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

Uwaga! To jest strona archiwalna UOKiK. Aktualna strona znajduje się pod adresem: uokik.gov.pl

UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Pomoc publiczna > Sprawozdawczość > Sporządzanie sprawozdań z wykorzystaniem aplikacji SHRIMP

Sporządzanie sprawozdań z wykorzystaniem aplikacji SHRIMP

Informacje podstawowe

Podmioty udzielające pomocy, zgodnie z ustawą z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej, są zobowiązane do przedstawiania Prezesowi UOKiK sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej lub informacji o nieudzielonej pomocy publicznej.

Zgodnie z § 2 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie sposobu udzielania dostępu do aplikacji SHRIMP wszystkie podmioty udzielające pomocy inne niż organ Krajowej Administracji Skarbowej  przekazują sprawozdania o udzielonej pomocy albo informacje o nieudzieleniu pomocy z wykorzystaniem aplikacji SHRIMP.

 
 
  Drukuj pytanie
 1. Rozwiń odpowiedź Procedura przystąpienia do aplikacji SHRIMP i aktualizacja danych

  1. Pobierz formularz zgłoszeniowy.
  2. Po jego dokładnym i kompletnym wypełnieniu (Instrukcja wypełniania formularza zgłoszeniowego) prześlij go do UOKiK w wersji elektronicznej albo papierowej:

   a) w przypadku wysyłki elektronicznej - prześlij na adres ePUAP:
   /UOKiK/SkrytkaESP

   albo

   b) w przypadku wysyłki papierowej - prześlij na adres pocztowy:
   Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
   Departament Monitorowania Pomocy Publicznej
   00-950 Warszawa

   Plac Powstańców Warszawy 1

   Adres odbiorcy znajduje się także na formularzu zgłoszeniowym.

   Uwaga:
   - W przypadku wysyłki elektronicznej należy załączyć formularz podpisany cyfrowo albo skan formularza podpisanego tradycyjnie.
    
  3. Login i hasło dostępu do aplikacji SHRIMP zostaną przesłane pocztą elektroniczną na adres użytkownika wpisany w formularzu w ciągu 40 dni od dnia otrzymania kompletnego wniosku.

  W przypadku zmiany jakichkolwiek danych zgłoszonych we wniosku, należy pobrać, wypełnić i przesłać formularz aktualizacyjny. zaznaczając w części A formularza pole "aktualizacja danych".  Użytkownik główny aplikacji może wypełnić formularz aktualizacyjny bezpośrednio w aplikacji SHRIMP2 w zakładce Konto użytkownika/aktualizacja danych.

 2. Drukuj pytanie
 3. Rozwiń odpowiedź Pliki pomocne przy sporządzaniu sprawozdań i instrukcje

 4. Drukuj pytanie
 5. Rozwiń odpowiedź Praca z aplikacją SHRIMP - najczęstsze problemy i ich rozwiązania

Do góry