Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

Uwaga! To jest strona archiwalna UOKiK. Aktualna strona znajduje się pod adresem: uokik.gov.pl

UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Konsumenci > Dla instytucji > Rejestr podmiotów uprawnionych

Rejestr podmiotów uprawnionych

Rejestr podmiotów uprawnionych to wykaz instytucji zajmujących się pozasądowym rozwiązywaniem sporów konsumenckich w Polsce. Podmioty uprawnione muszą działać według określonych zasad i spełniać określone wymagania. Są monitorowane przez Prezesa UOKiK.

Dane zawarte w rejestrze oraz wszelkie ich zmiany przekazywane są do Komisji Europejskiej, która publikuje wykaz podmiotów prowadzących postępowania pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich zgłoszonych jej przez państwa członkowskie Unii Europejskiej na platformie ODR (ODR ― Online Dispute Resolution) dostępnej pod adresem: https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=PL.

Podmioty zajmujące się pozasądowym rozwiązywaniem sporów mogą składać wnioski o wpis do rejestru od 10 stycznia 2017 roku.

Więcej informacji na temat rejestru oraz zasad jego funkcjonowania znajduje się w pytaniach i odpowiedziach - tworzenie podmiotów uprawnionych.

http://polubowne.uokik.gov.pl
Rejestr podmiotów uprawnionych

Na stronie dostępna jest wyszukiwarka podmiotów
wg: instytucji, województw, rodzaju sporu, kategorii sporu


Do pobrania

Do góry