Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

Uwaga! To jest strona archiwalna UOKiK. Aktualna strona znajduje się pod adresem: uokik.gov.pl

UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Edukacja > Edukacja - Konkurencja > Świadomy zamawiający

Świadomy zamawiający

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zrealizował od 1 czerwca 2017 do 30 czerwca 2020 roku projekt „Świadomy zamawiający – prawo konkurencji w przetargach publicznych” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). Wartość projektu wynosiła 679 689 zł, w tym wkład UE – 572 841,89 zł.

Podstawowym celem projektu było podniesienie wiedzy na temat prawa konkurencji w zamówieniach publicznych oraz zdobycie praktycznych umiejętności służących identyfikacji i zwalczaniu zmów przetargowych.

W ramach projektu UOKiK zorganizował cykl 32 bezpłatnych, jednodniowych szkoleń dla pracowników administracji rządowej i samorządowej, zajmujących się przeprowadzaniem postępowań o udzielenie zamówienia publicznego oraz przygotował bezpłatne szkolenie on-line na platformie e-learningowej www.szkoleniazmowy.uokik.gov.pl.

Szkolenia stacjonarne odbyły się w 2017 roku (we wrześniu, w październiku i listopadzie) Urząd na terenie całego kraju: w Białymstoku, Bydgoszczy, Ełku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i we Wrocławiu. Łącznie Urząd przeszkolił 1 362 osoby.

Szkolenie na platformie składało się z pięciu modułów, a każdy kończył się testem. Po zakończeniu wszystkich modułów i zdaniu testu końcowego możliwe było uzyskanie certyfikatu poświadczającego ukończenie szkolenia. Do 30 czerwca 2020 r. – do czasu funkcjonowania platformy – zarejestrowało się na niej łącznie 4 285 użytkowników.

Do góry