Zamknij [x]
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie

Uwaga! To jest strona archiwalna UOKiK. Aktualna strona znajduje się pod adresem: uokik.gov.pl

UOKiK - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Powiększ czcionkęPomniejsz czcionkęWersja z wysokim kontrastemWersja tekstowaWersja tekstowaKanał RSSPobierz kod QREnglish version

Tu jesteś: Strona główna > Pomoc publiczna > Sprawozdawczość > Sprawozdawczość organów właściwych do poboru należności

Sprawozdawczość organów właściwych do poboru należności

Organy własciwe do poboru należności, zgodnie z ustawą z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej są zobowiązane do przekazywania Ministrowi Finansów sprawozdań o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych.

Jednostki samorządu terytorialnego przekazują sprawozdania na adresy e-mail regionalnych izb obrachunkowych.

Adresy e-mail regionalnych izb obrachunkowych znajdą Państwo na stronie:
https://rio.gov.pl/61/30/adresy-izb.html

Poniższy wzór formularza sprawozdania o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych został wprowadzony rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej, informacji o nieudzielaniu takiej pomocy oraz sprawozdań o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych. Zgodnie z §2 ust. 1 ww. rozporządzenia nowy wzór ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań zawierających informacje o zaległościach według stanu na koniec 2012 r.

Sprawozdania należy przesyłać w formie elektronicznej na następujący adres: [SCODE]bWYuemFsZWdsb3NjaUBtZi5nb3YucGw=[ECODE] (nie dotyczy jednostek samorządu terytorialnego).
Wszelkie informacje są dostępne w Ministerstwie Finansów pod numerem telefonu 22 694 40 31.

 

Pliki do pobrania

Do góry